الف با یه دختر رابطه برقرار میکنه ، داماد الف اینا هم که بخاطر مال و منال خانوادگی پدر الف ، میخواسته از شر الف راحت بشه به همون دختر یه مقداری پول میده یا هرجوری بوده اونو تطمیع میکنه که با الف در بیرون از شهر قرار بذاره.

اون دختر هم همین کار رو میکنه و الف با پیکانش سر قرار حاضر میشه.در این حین داماد خائین هم سر و کلش پیدا میشه و کلک الف رو همون جا میکنه و اونو میکشه.بعد جسد الف رو میندازه توی پیکان و پیکان رو هم آتیش میزنه.

بعد از این خبر بود که فهمیدم معنی این حدیث پیامبر(ص) که توی بالا براتون گفتم و اونجا اومده بود که یکی از عقوبت های زناکار اینه که عمرش کم میشه، یعنی چی!!!!!!

آره الف بخاطر زناکاری، عمرش کم شد و در سن حدود 18 سالگی با کوله باری از گناه این جهان رو برای همیشه ترک کرد.

 

قرآن میفرماید: «وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى‏ إِنَّهُ کانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبیلا» سوره اسراء-آیه 32

یعنی:«و به زنا نزدیک نشوید.همانا آن(یعنی زنا)کار بسیار زشت و راه بدی است. »

توی این آیه خدا ،از نزدیک شدن به زنا هم نهی میکنه چه برسه به انجام دادن زنا.

و اینقدر این عمل در دنیا و آخرت برای انسان ضرر داره که خدا چنین هشدار جدی ای رو میده.

   

حکم زناکار:

زناکار از نظر قرآن و اسلام 2 جور باید مجازات بشه که مرد اول در قران و مورد دوم در فقه اسلامی اومده:

اول: زنای غیر محصنه: محصن به مرد یا زنی گفته میشه که متاهل باشن.«محصن»از حصن که بمعنای حصار و قلعه محکم هست گرفته شده و شاید بخاطر اینکه مرد و یا زن با ازدواج در داخل دیواری محکم قرار میگیره و از گناه زنا تا حدودی دور میشه به اون محصن میگن.

در زنای غیر محصنه که دو طرف مجرد هستند باید هر کدوم از اونها 100 ضربه شلاق بخورن و نسبت به این افراد نباید رافت داشت و ضمنا باید حکم شلاق خوردن اونها در میان انظار عده ای از مومنان انجام بشه تا درس عبرتی باشه برای سایرین .به آیه زیر توجه کنید:

«الزَّانِیَةُ وَ الزَّانی‏ فَاجْلِدُوا کُلَّ واحِدٍ مِنْهُما مِائَةَ جَلْدَةٍ وَ لا تَأْخُذْکُمْ بِهِما رَأْفَةٌ فی‏ دینِ اللَّهِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ وَ لْیَشْهَدْ عَذابَهُما طائِفَةٌ مِنَ الْمُؤْمِنینَ» نور-آیه2

یعنی:«زن زناکار و مرد زناکار ،هرکدامشان را صد ضربه شلاق بزنیدو نسبت به آنها در دین خدا، رافت نداشته باشید،اگر که به خدا و روز قیامت ایمان دارید.و باید گروهی از مومنین شاهد عذاب(شلاق خوردن)آنها باشند.»

 

دوم: زنای محصنه: زنای محصنه زنایی است که در آن یک یا دو طرف زنا، متاهل باشند که در اینصورت باید شخص متاهل سنگسار شود و شخص مجرد صد ضربه شلاق بخورد.

 

عدالت علی(ع):

توجه شما رو به یه ماجرای زیبا از علی(ع) دعوت میکنم آخه ماه رمضان ،ماه علی(ع) و ماه خداستاین ماجرا در تفسیر القمی ج2 ص 96 اومده:

«شش نفر رو که به جرم زنا گرفته بودند نزد عمر حاضر کردند.عمر دستور داد که بر هرکدوم از اونها حد زنا(یعنی صد ضربه شلاق) رو اجرا کنند.و امیرالمونین علی(ع) نزد عمر نشسته بود.پس گفت:

 ای عمر!این حکمشان نیست.

عمر گفت:پس تو بر آنها حد جاری کن.

پس (علی علیه السلام)مقابل یکی از آنها قرار گرفت و گردنش را زد

بعد مقابل دومی قرار گرفت و او را سنگسار کرد  

و مقابل سومی قرار گرفته و حد(صد ضربه شلاق) بر او زد.

و مقابل چهارم قرار گرفت و نصف حد را بر او جاری کرد(یعنی 50 ضربه شلاق)

ومقابل پنجمی قرار گرفت و  او را تعزیر کرد(تعزیر مجازاتی است که در شرع اسلام برای آن مجازاتی در نظر گرفته نشده و حاکم شرع با توجه به جرم و شرایط موجود ، برای مجرم کیفری را در نظر میگرد).

و در مقابل ششمی قرار گرفت و او را آزاد کرد.

عمر تعجب کد و مردم هم متحیر شدند.

عمر گفت: ای اباالحسن! شش نفر در قضیه ای یکسان بودند و تو بر آنها شش کیفر که از آنها هیچ کدام شبیه دیگری نبود ،جاری ساختی!!!!

علی (ع)فرمود:بله.  اما اولی: (کافر)ذمی بود که با زن مسلمانی زنا کرده و از ذمه اش خارج شده پس حکم در باره ی او (کشته شدن با)شمشیر است.

و اما دومی:مرد محصنی است که زنا کرده است پس سنگسارش کردیم.

و اما سومی:غیر محصن است پس حد بر او جاری کردیم.

و اما چهارمی:بنده(برده)ای است که زنا کرده پس نصف حد را بر او زدیم.

و اما پنجمی:انجام این کار(زنا) از او،(جای)شبهه داشت(درباره  شبهه در زنا باید توضیح بدم که اگر دونفر زن و مرد رو با هم بگیرن که هر دو همه شرایط زنا رو داشته باشن اما اینکه عمل دخول رو انجام دادن یا اینجا محل شبهه در حکم زناست. مثلا مثل وقتی که دو نفر رو در زیر پتو با بدن برهنه دستگیر میکنن اما ثابت نیست که اونها با هم عمل دخول رو انجام دادن یا نه!) پس او را تعزیر کده و ادب نمودیم.

و اما ششمی: دیوانه ای بود که بر عقلش غلبه نداشت(و) تکلیف از او ساقط شد.(یعنی اینکه دیوانه چون عقل ندارد حتی اگر زنا هم کند حکم حد بر او جاری نمیشود چون بواسطه ی عدم عقل ،تکلیفی هم بر او نیست.).»

 

مجازات اجتماعی زنا:

قرآن مجازات اجتماعی دیگه ای هم برای زناکار در نظر گرفته:

«الزَّانی‏ لا یَنْکِحُ إِلاَّ زانِیَةً أَوْ مُشْرِکَةً وَ الزَّانِیَةُ لا یَنْکِحُها إِلاَّ زانٍ أَوْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ»نور-3

یعنی:«مرد زناکار ازدواج نمیکند مگر با زن زناکار یا زن مشرکه و زن زناکار را به نکاح خود در نمی آورد مگر مرد زناکار یا مرد مشرک. و این (نکاح و ازدواج با اینگونه افراد) بر مومنان حرام است.»

 

در این آیه میبینیم که قرآن با چه شدتی از ازدواج با این افراد نهی میکنه و حتی توی جامعه اونها رو از سایر افراد مومن جدا دونسته و حتی در حد مشرک معرفی میکنه تا اونجا که میگه زناکار باید با زناکار یا مشرک ازدواج کنه.

 

و کلام آخر:

خدا در سوره میفرماید:

«وَ مَن یَفْعَلْ ذَالِکَ یَلْقَ أَثَامًا(68)
یُضَاعَفْ لَهُ الْعَذَابُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ یخَْلُدْ فِیهِ مُهَانًا(69)
إِلَّا مَن تَابَ وَ ءَامَنَ وَ عَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیَِّاتِهِمْ حَسَنَاتٍ  وَ کاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا(70)»

یعنی:«هرکس این کار را(زنا را) انجام دهد ،مجازات سختی خواهد دید»

«روز قیامت عذابش دو یا چند برابر میشود و همیشه با خواری در آن خواهد بود»

«بجز کسی که توبه کند و ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد. پس خدا گناهان اینگونه افراد را به حسنات تبدیل میکند و خدا آمرزنده و رحمتگر است.»

 

از آیات بخوبی روشن میشه که زنا کار نه تنها به سختی مجازات میشه بلکه در آخرت هم عذاب سختی رو در پیش رو داره اما اگه کسی به هر دلیلی به این گناه بزرگ آلوده شد اگه توبه کنه و برگرده خدا حتما اونو میبخشه و تازه گناهانش رو هم به حسنات تبدیل میکنه.

 

حالا شما قضاوت کنید : چه خدای خوب و مهربونی داریم. شما کدوم خدا رو سراغ دارید که با این همه رحمت بیاد و خطاهای بندگانش رو به خوبی ها و نیکی ها تبدیل کنه؟؟؟؟؟؟والسلام علی من اتبع الهدیکلمات کلیدی:
زنا،زنای لذتبخش،زنای لذت بخش،لواط،سکس،رابطه نامشروع،نامشروع،روابط نامشروع،ارتباط نامشروع،تجاوز،تجاوز جنسی،مسجد،دختر،دوست دختر،دوست پسر،زناکار،زناکاری،زنای محصنه،محصنه،زنای غیر محصنه،غیرمحصنه،حکم زناکار،حکم زنا کار،عمر،عمر بن خطاب،عدالت علی،علی(ع)،مهیمن،وبلاگ،وبلاگ مهیمن،وبلاگ قرآنی مهیمن،پایگاه اینترنتی مهیمن،مُهَیمن،دوستی،دوستی خیابانی،دوستی های خیابانی،دختر و پسر،دوستی دختر و پسر،دختران و پسران،حجاب،حجاب و عفاف،قرآن و حجاب،حجاب در قرآن،پاکدامن،مقنعه،سحق،مساحقه،زنا در قرآن،هوس،هوس رانی،هوسرانی،هوای نفس،،
+ نوشته شده در  شنبه ششم آبان ۱۳۹۱ساعت 21:45  توسط مهدی  |